Jak sfinansować założenie firmy 2021

Pomimo kryzysu wywołanego COVID19 Polacy nadal pokazują jak bardzo zaradni i przedsiębiorczy jesteśmy. Przyszli przedsiębiorcy nadal interesują się aspektami dotyczącymi sfinansowania założenia działalności, pytają m.in. dotacje na założenie działalności. Pod kątem przedsiębiorczości nadal wyprzedzamy czołówkę krajów UE . Idee dotyczące nowych firm wymagają często nakładów finansowych. Nie każdy z nas wie jak sfinansować założenie firmy 2021. Ten wpis pomoże ułożyć wiedzę na temat funduszy.

JAK SFINANSOWAĆ ZAŁOŻENIE FIRMY 2021: początek drogi

Wpis opisuje tylko preferencyjne formy finansowania pod założenie działalności gospodarczej – tzn. nie przedstawiam w nich produktów komercyjnych takich jak pożyczki/kredyty bankowe. Uwagę poświęcimy na dotacjach i nisko oprocentowanych pożyczkach.

JAK ubiegać się o DOFINANSOWANIE NA założenie firmy

Lista podmiotów, do których można się zgłosić w celu otrzymania funduszy jest naprawdę długa. Nie każdy przyszły przedsiębiorca wie gdzie i jak szukać informacji o naborach o dotacje na założenie działalności gospodarczej . Możesz skorzystać:

Całościowe opisy funduszy na założenie działalności umieściłem w linkach. Dofinansowanie na start dotyczy m.in.

  • osób bezrobotnych,
  • niektóre pozwalają na start osobom pracującym.

Pamiętaj, że występują spore różnice między ww. formami funduszy na start. Różnice dotyczą takich kwestii jak:

  • po pierwsze kwot pomocy,
  • dalej, możliwości finansowania przedmiotów,
  • czy grup docelowych.

JAK SFINANSOWAĆ start FIRMY 2021 Z PREFERENCYJNEJ POŻYCZKI

Tematyka wpisów na blogu Biz Planner Dotacje opisuje głównie fundusze UE bezzwrotne. Nie są to jedyne formy preferencyjnych środków na rozpoczęcie działalności. Możesz ubiegać się także o zwrotnych lecz niskooprocentowane środki jakimi są pożyczki.

Wśród programów, w ramach których możesz ubiegać się o nisko oprocentowane finansowanie jest program Wsparcie w Starcie II. Oprocentowanie jest symboliczne (na dzień przygotowania wpisu wynosiło 0,01%). Dodatkowo występują także regionalne fundusze pożyczkowe działające w Twoim województwie.

Maksymalna kwota pożyczki, o którą możesz się ubiegać nie przekracza z reguły 100 000 zł. Zaletą zwrotnych form finansowania założenia działalności jest szeroki zakres kosztów kwalifikowalnych. Dodatkowo pożyczka może być na założenie spółki cywilnej. Niewątpliwym plusem tej formy finansowania założenia firmy jest niewielki koszt odsetek, który jest niższy od standardowej pożyczki i kredytów bankowych.

Jeśli wpis o dofinansowaniu był dla Ciebie wartościowy lub znasz osobę, której może pomóc będę wdzięczny za udostępnienie tych informacji. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści mojego fanpage lub bloga.

POMOC W PRZYGOTOWANIU WNIOSKU O FINANSOWANIE NA ZAŁOŻENIE FIRMY

Nie martw się jeśli nie wiesz jak uzyskać finansowanie na rozpoczęcie działalności i uzupełnić wniosek. Przygotuję go dla Ciebie od A do Z.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt