JAK SFINANSOWAĆ ZAŁOŻENIE FIRMY 2022

Przyszłe zmiany podatkowe, czy trudności wynikające z restrykcjami dotyczącymi pandemii, nie studzą zapału do zakładania działalności gospodarczych w Polsce. Kolejni przyszły przedsiębiorcy nadal zainteresowani sią założeniem własnej firmy. W związku z nowym rokiem zadają często pytania jak sfinansować założenie firmy 2022. Ten wpis pomoże ułożyć wiedzę z zakresu:

  • przede wszystkim tematu jakim jest dofinansowanie na założenie firmy,
  • jak również zwrotnych form o preferencyjnym oprocentowaniu.

JAK SFINANSOWAĆ ZAŁOŻENIE FIRMY 2022: wstęp

W tym wpisie omówię jak pozyskać pieniądze na założenie działalności wyłącznie w formach preferencyjnych. Nie skupiam się na opisie bardziej komercyjnych form finansowania startu działalności takich jak pożyczki, czy kredyty bankowe.

jak założyć firmę bez pieniędzy: dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2022

Grupa dotacji na założenie działalności jest stosunkowo spora. Nie każdy przyszły przedsiębiorca wie gdzie i jak szukać informacji o naborach o dotacje na założenie działalności gospodarczej . Możesz skorzystać:

Co dokładnie charakteryzuje ww. formy dofinansowania na założenie firmy znajdziesz ww. linkach. Dotacje na otwarcie firmy 2022 dotyczy m.in.

  • przede wszystkim dotacje dla osób bezrobotnych,
  • także dofinansowanie dla osób pracujących,
  • czy także dotacje ARiMR dla rolników i ich rodzin.

Dofinansowania na otwarcie firmy 2022 różnią się między sobą, często diametralnie. Różnice dotyczą takich kwestii jak:

  • po pierwsze wysokość dofinansowania,
  • dalej, na co można przeznaczyć dotacje,
  • czy beneficjentów.

JAK SFINANSOWAĆ START FIRMY 2022: dofinansowanie zwrotne

Tematyka wpisów na blogu Biz Planner Dotacje opisuje głównie fundusze UE bezzwrotne. Nie są to jedyne formy preferencyjnych środków na rozpoczęcie działalności. Możesz ubiegać się także o zwrotnych lecz niskooprocentowane środki jakimi są pożyczki.

Wśród programów, w ramach których możesz ubiegać się o nisko oprocentowane finansowanie jest program Wsparcie w Starcie II. Oprocentowanie jest symboliczne (z reguły poniżej 1 pkt. proc, bez prowizji). Co więcej, oprócz ogólnopolskich programów często występują także regionalne fundusze pożyczkowe działające w Twoim województwie.

Warunki finansowania są bardzo zbliżone. Wysokość pożyczki, o którą możesz się starać oscyluje w okolicy do 100 000 zł. Zwrotne dotacje mają szereg przewag względem dofinansowania bezzwrotnego. Tutaj kluczową cechą jest szeroki zakres kosztów kwalifikowalnych. Co więcej preferencyjne pożyczki dopuszczają założenie spółki cywilnej. Niewątpliwym plusem tej formy finansowania założenia firmy jest niewielki koszt odsetek, który jest niższy od standardowej pożyczki i kredytów bankowych.

Jeśli wpis o dofinansowaniu był dla Ciebie wartościowy lub znasz osobę, której może pomóc będę wdzięczny za udostępnienie tych informacji. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści mojego fanpage lub bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ DOTACJĘ NA START FIRMY

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje unijne na rozpoczęcie działalności, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach o dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com