DOFINANSOWANIE PUP POZNAŃ 2024

Założenie własnej firmy to cel dla wielu. Niestety związany jest z dużymi kosztami, które potrafią przekreślić marzenie nie jednej osoby. Na szczęście istnieją programy wsparcia dla przedsiębiorców, które przekażą Ci Dofinansowanie PUP Poznań 2024.

CO OFERUJE DOFINANSOWANIE PUP POZNAŃ 2024?

Dofinansowanie PUP Poznań 2024 to duży zastrzyk gotówki i to pomimo obecnej inflacji. Dotacja PUP Poznań pozwala na uzyskanie środków finansowych w wysokości 30 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oprócz zakupu środków trwałych i oprogramowania można przeznaczyć jej część na usługi marketingowe, czy doradztwo biznesowe/podatkowe/RODO/prawne.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy w Poznaniu to okazja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują trampoliny do sukcesu.

DOFINANSOWANIE PUP POZNAŃ 2024: JAKIE WARUNKI

Jeżeli chcesz otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy w Poznaniu, trzeba spełnić określone warunki. Przede wszystkim rejestracja jako osoba bezrobotna.

Co więcej nigdy wcześniej nie otrzymałeś dofinansowania PUP.

Dodatkowym kryterium przy ubieganiu się o Dofinansowanie PUP Poznań 2024 to brak firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. UWAGA: osoby prowadzące nierejestrowaną działalność gospodarczą nie mogą ubiegać się o dotacje PUP Poznań.

Kiedy otrzymasz DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY Poznań

Czas oczekiwania na Dofinansowanie  z Urzędu Pracy Poznań jest całkiem krótki. Sam proces starania się o dofinansowanie PUP jest prostszy niż w innych .

Zazwyczaj Urząd Pracy w Poznaniu zastrzega sobie 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednak termin oceny wniosku zależy w dużej mierze od sprawności danego urzędu. Zdarzały się nawet przypadki oceny w ciągu 3 tygodni.

Bieżący nabór dofinansowania na rozpoczęcie działalności w Poznaniu trwa do wyczerpania środków.

Dofinansowanie PUP POZNAŃIU 2024 JAK DŁUGO TRZEBA PROWADZIĆ FIRMĘ PO OTRZYMANIU?

Po otrzymaniu dofinansowania na założenie firmy z Urzędu Pracy w Poznaniu musisz przez określony czas ją utrzymywać. Twoja firma musi przetrwać min. 12 miesięcy od założenia firmy z dofinansowania z PUP Poznań.

Dodatkowo, nie możesz zawieszać działalności w tym okresie. Mowa tutaj o zakazie zawieszenia działalności przez pierwsze 12 miesięcy. Przepis ten może zostać uchylony w wyjątkowych okolicznościach, takich jak pandemia.

co można kupić z dotacji PUP Poznań

Dotacje PUP Poznań muszą być przeznaczona na zakup niezbędnych rzeczy, adekwatnych do rodzaju i skali prowadzonej działalności. Zazwyczaj nie znajdziesz ograniczeń związanych z finansowaniem środków trwałych, takich jak maszyny, maszyny czy urządzenia.

Urzędy Pracy często stosują progi procentowe w jakich dane koszty kwalifikowalne muszą się zmieścić. Z reguły limity dotyczą:

  • przede wszystkim promocji (z reguły między 10-30 proc. kwoty dofinansowania),
  • dodatkowo towaru do dalszej odsprzedaży, czy też materiałów do wykonywania usług (między 20-50 proc. kwoty dotacji),
  • także konsultacji m.in. prawne (5 do 10 proc. kwoty dofinansowania).

Tak jak pisałem wcześniej, z reguły PUP wskazują, aby dofinansowanie było przeznaczone na zakup nowych przedmiotów. W niektórych wyjątkach po wskazaniu racjonalnego uzasadnienia mogą zgodzić się na zakup używanego środka trwałego.

Nie podlega wątpliwości, że dofinansowanie na założenie działalności z Urzędu Pracy nie pozwoli Ci na pokrycie bieżących wydatków . W tej kategorii znajdują się koszty, które firma ponosi z pewną regularnością tj.

  • przede wszystkim zakup paliwa,
  • dodatkowo składki ZUS,
  • także wynagrodzenia,
  • czy abonamenty itp.

DOFINANSOWANIE PUP POZNAŃ 2024: jak uzupełnić wniosek

Przed uzupełnieniem wniosku o Dofinansowanie PUP Poznań 2024 musisz pamiętać o kilku kwestiach. Nie wszyscy posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne, aby poprawnie przygotować odpowiednią dokumentację. Jest to o tyle istotne, że PUP punktuje takie aspekty jak:

  • po pierwsze kompletność wniosku (obecność wszystkich załączników)
  • ponadto racjonalność biznesplanu firmy,
  • lub rozsądne i odpowiednie uzasadnienie wydatków kwalifikowalnych.

Jeżeli nie wiesz jak uzupełnić wniosek o dofinansowanie lub boisz się popełnić błędy – nie martw się. Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz pytania, wątpliwości lub nie możesz w krótkim czasie przygotować wniosku i biznesplanu, możesz powierzyć to zadanie naszej firmie.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ UBIEGAJĄC SIĘ O DOFINANSOWANIE PUP POZNAŃ 2024

Każdy Powiatowy Urząd Pracy ma swoje specyficzne uwarunkowania/zapisu regulaminu. Przybliżę Ci te, na które moim zdaniem (z perspektywy firmy wyspecjalizowanej w pozyskiwaniu dotacji) należy zwrócić.

Zacznijmy od wydatków na reklamę. Urząd Pracy w Poznaniu pozwala na przeznaczenie do 20% na ten cel – w tym utworzenie strony internetowej. Jednak zapis ten nie dotyczy dla działalności zajmujących się handlem internetowym. jeśli głównym profilem działalności jest handel internetowy oraz utworzenia serwisu albo portalu internetowego, Jeśli głównym profilem Twojej działalności jest handel internetowy możesz przeznaczyć wyższą, niż wynika z limitu, kwotę.

Co najważniejsze przy dofinansowaniu z Urzędu Pracy w Poznaniu. Strona internetowa, witryna internetowa, portal internetowy lub sklep internetowy powinny być wykonane w polskiej wersji językowej i powinny być aktywne od dnia złożenia przez wnioskodawcę rozliczenia w urzędzie i dotyczyć wyłącznie rodzaju działalności, jaką wnioskodawca otrzymał z urzędu.

CZY TRUDNO OTRZYMAĆ DOTACJE PUP Poznań 2024

Możliwość otrzymania dofinansowania z PUP Poznań 2024 zależy od wielu czynników. Opisałem Ci wskazówki, jakimi powinieneś kierować się przy ubieganiu się o dotację z Urzędu Pracy w Poznanie. Niestety, zasady każdego Urzędu Pracy są inne, a przedstawiona lista ma charakter poglądowy.

Jak uzyskać dofinansowanie PUP Poznań 2024? zdaj się na profesjonalistę

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności niewątpliwie pomoże wyposażyć Twoją firmę we wszystkie niezbędne narzędzia pracy i promocji. Jednak sama procedura i papirologia zniechęca nie jedną osobą  przed złożeniem wniosku o dotacje z PUP na otwarcie działalności.

Nieskorzystanie z dofinansowania ponad 40 000 zł jest dużym błędem – nawet mimo trudności formalnych i merytorycznych.

Jeśli boisz się, czy uda Ci się zdobyć dofinansowanie PUP Poznań 2024, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania na otwarcie firmy?  Skontaktuj się z nami.

Tylko w ubiegłym roku pozyskaliśmy ponad 4 500 000,00 zł funduszy na założenie i rozwój firm.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com