Pomysł na dochodowy biznes

Chcesz założyć firmę? Na ten sam pomysł wpada coraz więcej osób. To, że jesteś na tej stronie i czytasz ten artykuł, oznacza, że ​​Twoje szanse na rozpoczęcie działalności są bardzo duże. Brakuje tylko drobiazgów. Niech zgadnę. Planujesz założyć własną firmę, ale pomysł na dochodowy biznes jeszcze nie wpadł Ci do głowy? Przydałby się też plan jak zdobyć pieniądze na założenie działalności?

Pamiętaj, że kreatywność to miejsce, w którym kiełkuje biznes. W tym materiale pomogę Ci znaleźć inspirację do szukania niszy rynkowej. Po tym kroku rozpoczniesz etap budowania biznesu. Na koniec przedstawię możliwości sfinansowania działalności gospodarczej.

Zacznijmy od sposobu na najlepszy pomysł na biznes. Zadanie na znalezienie pomysłu na firmę nie jest łatwe, ale można usystematyzować to. Oto kilka metod, które wskażą Ci skąd wziąć pomysł na swój biznes?

Znajdź swoje największe źródło satysfakcji.

Przytoczę jeden z cytatów filmowych — „Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zaj*, ale to zaj* ważne pytanie. Co lubisz w życiu robić. A potem zacznij to robić ”. Brzmi jak wytarty slogan? Być może, ale jest w tym dużo prawy. Szczególnie w przy pierwszej firmie. Pasja pozwala na rozwój umiejętności, niepatrzenie na przeciwności i stawianie im czoła.

Co daje Ci poczucie satysfakcji i spełnienia?

Wybierz pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz nie przepracujesz dnia w swoim życiu.  To właśnie pasja wpływa na to, że nie przeliczamy czasu spędzonego na rozwoju, w tym działalności gospodarczej. Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga dużo samozaparcia. Wystawi wiele podbramkowych sytuacji, z których będziesz musiał wyjść.

Jak przekształcić tę zasadę w pomysł na biznes? Stosunkowo proste. Dowiedz się, jak zarabiać na tym, co kochasz.

Kochasz modę i doradzanie w kwestii ubioru? Co powiesz stań się doradcą stylu. Masz zacięcie techniczne? Może powinieneś założyć firmę remontową?

Dowiedz się, co kochasz. Zrób to i przekształć to w biznes.

Zidentyfikuj swoją największą frustrację.

Kolejna metoda na szukanie pomysłu na biznes jest podobnie prosta i skuteczna co wcześniej wymiona porada. Pomyśl przez chwilę. Jaka jest obecnie największa frustracja w twoim życiu?

Teraz, jakie jest rozwiązanie tego problemu?

Oto Twój pomysł na biznes.

Nie przesadzam, chociaż  delikatnie upraszczam sprawę, tak by przekaz był zrozumiały.

Największe pomysły biznesowe rodzą się z rozwiązywania problemów. Ludzie są skłonni zapłacić za to, jeśli sprawisz, że uwolnisz ich od zmartwienia. Zmierz się z problemem, wymyśl rozwiązanie, które można zwielokrotnić i zacznij je sprzedawać.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że frustrujący Cię problem spotyka innych.

Problemy, które możesz rozwiązać, to Twoje najbardziej genialne i dochodowe pomysły biznesowe. Uruchomienie działalności gospodarczej poprzedź opisaną przeze mnie analizą, a na pewno znajdziesz klientów.

Pomyśl o największym wyzwaniu na świecie — za piętnaście lat.

Skąd czerpać kolejny pomysł na firmę? Spróbuj wyobrazić sobie przyszłość.

Zastanów się jakie problemy najprawdopodobniej wpłyną na przyszłość kraju, kontynentu, czy całego świata.

Z reguły krótkotrwałe problemy będą miały krótkotrwałe rozwiązania. Jeżeli planujesz budowę firmy generującej przychody na lata, musisz wykraczać poza krótkoterminowy horyzont czasowy.

Ludzie zapłacą za te rozwiązania. Może nie dzisiaj, ale w końcu tak się stanie. Przykład?

Kto w latach 90 przewidział, że większość rzeczy będzie opłacali 1 kliknięciem na małym komputerze mieszczącym się w kieszeni?

Jedną z przyszłościowych branż może okazać się np. prywatna opieka nad osobami starszymi. Jaki jest przyszły problem? Starzejące się społeczeństwo z odpowiednimi zasobami do pokrywania takich kosztów.

Własny biznes: zacznij działać

Przekonałem się, że zrobienie czegokolwiek jest najlepszą i najszybszą drogą do idealnego pomysłu na biznes. Bez względu czy będzie to biznes lokalny, czy firma online, zacznij działać.

Nie oczekuj, że najlepszy pomysł przyjdzie do Ciebie za pierwszym razem. Być może będziesz musiał spróbować kilka lub kilkanaście razy.

Musisz po prostu zacząć coś robić, cokolwiek. Próbować. Ponieść porażkę. Przekuwaj pomysł w realne produkty i usługi.

Możesz uniknąć zakładania firmy, ponieważ boisz się porażki. Ale może porażka jest tym, czego potrzebujesz. Z porażek wyciąga się lekcje, wygrane stanowią potwierdzenie osiągniętego poziomu wiedzy, czy umiejętności.

Szukając pomysłu na biznes odłącz i zrób coś innego

Nowe pomysły wymagają kreatywności, która opiera się na nowym podejściu do problemu. Możesz znaleźć świetny pomysł na wakacjach lub nieoczekiwaną inspirację na wystawie sztuki.

Nowe doświadczenia, nowe miejsca docelowe, nowe doznania — to rzeczy, które inspirują nowe pomysły.

Jak ocenić pomysł na biznes

Nigdy wcześniej nie było tak prostego sposobu. To działalność nierejestrowana. Ustawa Prawo przedsiębiorców, będąca częścią Konstytucji biznesu, reguluje kwestie związane z działalnością nierejestrowaną. Działalność nierejestrowana ma kilka wymogów:

  • po pierwsze, odpowiednie przychody (kwota, nawet jeśli nie została faktycznie otrzymana, z wyłączeniem wartości zwrotów, zniżek i rabatów) za dowolny miesiąc nie może przekraczać połowy płacy minimalnej (w 2022 płaca minimalna to 3010 zł brutto),
  • także jeżeli prowadziłeś wcześniej firmę, musi minąć co najmniej 5 lat od jej zamknięcia..

Zalet działalności nierejestrowanej jest wiele.

Przede wszystkim nie też podlegasz obowiązkowi ubezpieczeń ZUS. Nie musisz dokonywać żadnych opłat ZUS (na cele społeczne i zdrowotne) prowadząc niezarejestrowaną firmę. To idealne rozwiązanie do sprawdzenia poprawności naszych założeń, wyborów klientów i pożądanych cech usługi/produktu.

Dodatkowo, działalność nierejestrowana nie przekreśla szans na dofinansowania na rozpoczęcie działalności. Nie widniejesz w żadnych rejestrach.

Co ważniejsze, możesz użyć go jako poligonu doświadczalnego przed rozpoczęciem działalności..

Jeżeli przetestowałeś już pomysł i masz racjonalne podstawy do dalszego rozwijania firmy, możesz pomyśleć o założeniu własnej firmy. Jeżeli zostajesz zatrudnionym musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii.

FIRMA BEZ PIENIĘDZY: DOTACJE

Jeśli pomysł na biznes jest dobrze przemyślany, mamy doświadczenie rynkowe, klientów i strategię marketingową, brak kapitału może spowolnić nasz rozwój. Dodatkowy zastrzyk gotówki może być akceleratorem rozwoju biznesu. Skupmy się na funduszach bezzwrotnych (dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej).

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ BEZ PIENIĘDZY: DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowanie PUP pokazałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz w artykule Dotacje z urzędu pracyDofinansowanie na założenie działalność PUP to środki na firmę wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Pomimo potencjalnie wysokiej kwoty jednorazowej, nie istnieje ujednolicona wysokość pomocy dla całego kraju. PUP decydują na przyznanie kwot od 16 000 do ponad 37 000 zł.

DOTACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje PUP. Możesz ubiegać się o fundusze odpowiadające nawet do 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Urzędy z reguły przyznają dotacje między 35 000 zł a 45 000 zł. Zobacz jak otrzymać dofinansowanie PFORN

WŁASNA FIRMA KROK PO KROKU: DOTACJE UE

Dotacje Unijne mają  kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23 000 zł do 27 000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy przekracza często 40 000 zł. Tutaj przygotowałem dla Ciebie szeroki artykuł na temat funduszy UE na firmę

DOFINANSOWANIE DLA PRACUJĄCYCH

Jeżeli mimo sprawdzenia pomysłu na własny biznes nadal czujesz się bezpieczniej posiadając zatrudnienie, to powinieneś zbadać czy możesz ubiegać się o dofinansowanie dla pracujących?

Na szczęście jest rozwiązanie, które w pełni Cię zadowoli.

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DLA OSÓB PRACUJĄCYCH: LGD DOTACJE

Lokalna Grupa Działania to instytucja zrzeszająca lokalne organizacje i mieszkańców gmin. Jednym z ich zadań jest zwiększanie atrakcyjności lokalnej dla mieszkańców, przedsiębiorców, rolnictwa i turystów. Realizują te zadania w celu zwiększenia lokalnej przedsiębiorczości.

Warunkiem ubiegania się o pomoc w formie dofinansowania dla firmy jest zamieszkanie na terenie działania LGD. Ta dotacja jest skierowana dla osób, które zamieszkują miejscowości do 20 tys. mieszkańców. O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno bezrobotni, jak i zatrudnieni. Więcej informacji znajdziesz tutaj Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z LGD

Pomysł na dochodowy biznes

Wszystkie pomysły przychodzą przez obserwację, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie.

Obserwuj ludzi, okoliczności i problemy wokół ciebie. Analizuj obserwacje, przetwarzaj je, a wpadniesz na pomysł.

Jak zostać dobrym obserwatorem:

  • przede wszystkim, zacznij słuchać innych
  • dodatkowo nie wyciągaj pochopnych wniosków,
  • reaguj, a nie reaguj,
  • na koniec poświęcaj sobie trochę czasu i przetwarzaj obserwacje.

Pomysł na dochodowy biznes

Mam nadzieję, że artykuł pomoże CI znaleźć odpowiedź skąd wziąć pomysł na swój biznes. Jeżeli uważasz, że jest wartościowy poradnik ? udostępnij go. Dzięki temu trafi do szerszego grona i pomoże innym osobom w podobnej sytuacji.

Potrzebujesz Dotacji na start? ?ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ DOTACJĘ NA START FIRMY

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje unijne na rozpoczęcie działalności, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach o dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com