Tarcza antykryzysowa Wsparcie BGK

Tarcza antykryzysowa Wsparcie BGK

Koronawirus mocno daje się odczuć polskim przedsiębiorstwom. Firmy, które z tego względu borykają się z trudną sytuacją ekonomiczną mogą liczyć na dodatkową pomoc. Istnieje szereg dodatkowym rozwiązań, które obejmują wsparcie z wykorzystaniem funduszy unijnych i krajowych. Są one przygotowane przez BGK we współpracy z ministerstwami i sektorem bankowym. Tarcza antykryzysowa Wsparcie BGK ma na celu zniwelowanie skutków ubocznych pandemii COVID-19.

Tarcza antykryzysowa Wsparcie BGK: instrumenty

Linia wsparcia w walce z COVID-19 dla przedsiębiorców obejmuje przede wszystkim zmiany w warunkach i zasadach spłaty Pożyczek Unijnych z RPO województw. Zaliczane są tutaj takiej instrumenty jak:

  • przede wszystkim, co najmniej sześciomiesięczna karencja w spłacie kapitału od pożyczek,
  • dalej, możliwość czteromiesięcznych wakacji od spłaty kredytów (brak opłat przez ten czas),
  • co więcej obniżone oprocentowanie pożyczek,
  • także, brak konsekwencji w postaci podwyższonych kosztów odsetkowych dla zaległości, które wynikają z koronawirusa.

Wsparcie BGD w walce z epidemią: termin

Wnioskować o obniżone oprocentowanie można od 20 marca 2020.

Pakiet pomocy dla mikro, małych i średnich firm: jak wnioskować

Tarcza antykryzysowa Wsparcie BGK pozwoli przedsiębiorcom skorzystać z ww. preferencji po skontaktowaniu się z pośrednikiem finansowym, z którym zostały zawarte umowy na udzielenie finansowania z funduszy europejskich.

Tarcza antykryzysowa: ważne

Wszystkie zmiany dotyczące warunków dla umów nastąpią po oficjalnym przedłożeniu wniosku przez przedsiębiorstwo. Kluczowym aspektem, od którego warunkowane jest przyznanie preferencji pożyczkowych jest przedstawienie wiarygodnego uzasadnienia przez pożyczkobiorcę, że obecna sytuacja firmy związana z koronawirusem. Wniosek musi uwzględniać wiarygodne argumenty, które pokażą związek problemów płynnościowych z COVID-19. Można także opisać ryzyko wystąpienia takich problemów w przyszłości.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I SKORZYSTAJ Z TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić wniosek o świadczenia antykryzysowe, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.